تاچ پنل هوشمند

از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر معماری و خانه های انسان ها، علم می باشد. با پیشرفت ها و تغییرات وسیعی که با گذشت زمان به کمک علم ایجاد شده، انسان ها سعی می‎کنند تا حد ممکن در محل زندگی خود آسایش بیشتری داشته باشند و امکانات محل زندگی خود را پیشرفته‎تر نمایند. حال با این پیشرفت ها مفهوم جدیدی در صنعت معماری شکل گرفته است که از آن به خانه هوشمند یاد می‎شود. اما خانه هوشمند چیست و نقش تاچ پنل ها در مدیریت آنها چیست؟!

خانه هوشمند، خانه ای است که در آن می توان به صورت جامع و هوشمندانه بر بخش های مختلف آن کنترل داشت، بخش های مختلف می توانند شامل : روشنایی بخش های مختلف خانه، پخش صدا، گرمایش و سرمایش و تهویه، سیستم حفاظتی و امنیتی، سیستم های اعلام حریق و … باشند.

تجهیزات موجود در خانه های هوشمند

تجهیزات استفاده شده در خانه های هوشمند، تجهیزاتی می باشند که برای افزایش بازدهی و کارایی و فراهم کردن محیطی دلنشین برای افرادی که در خانه زندگی می کنند طراحی و ساخته می شوند. اما هدف اصلی هوشمندسازی خانه ها را می توان در بهینه کردن مصرف انرژی و افزایش آسایش و امنیت به کمک مدیریت تجهیزات هوشمند دانست که می تواند دلنشین ترین فضا را برای محل سکونت هدیه بیاورد. تعریف رسمی خانه ی هوشمند عبارت است از : خانه ای که دارای یک شبکه ی ارتباطی داخلی می باشد که لوازم و خدمات برقی کلیدی آن به هم از طریق این شبکه متصل شده اند و اجازه دسترسی به کنترل و نظارت آن از راه دور فراهم است.

نقش تاچ پنل ها در خانه های هوشمند

تاچ پنل ها به صورت کلی برای کنترل و برنامه ریزی قسمت های مختلف خانه اعم از : سیستم های روشنایی، سرمایشی و گرمایشی، پرده ها، شیرهای ورودی آب یا گاز یا حتی استفاده به عنوان یک آیفون تصویری از آن استفاده کرد مدل هایی وجود دارند که می توانند این تصویر را به گوشی شما هم منتقل کنند. تصویر فردی که در پشت درب ایستاده یا هر دوربین دیگری که در خانه قرار داده اید و به این سیستم متصلش کرده اید.

بحث امنیتی که از مهم ترین موارد می باشد نیز در این تاچ پنل ها گنجانده شده اند. می توانید با استفاده از سناریوهایی که به صورت پیشفرض بر روی آن ها تعریف شده سطح امنیتی خانه خود را تنظیم کنید. بحث مهم بعدی بحث حفاظت می باشد که با وجود سنسورهای مختلف اعلام حریق، نشت گاز یا کنترل کننده ی درب ها می باشد که حادثه را قبل از وقوع خبر می دهند. موضوع جالب بعدی این است که به کمک این تاچ پنل ها می توان آبیاری منزل را انجام داد یا حتی وضعیت پرده های منزل را تغییر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *